foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Siostry Elżbietanki

Prowincja Poznańska

„Pragniemy wszystkie troski, prace, trudy, cierpienia i radości oddać Panu.”
bł. Maria Luiza Merkert

Niezbędnik duchowy

Wyszukiwarka

Polish Arabic Czech Danish English Georgian German Hungarian Italian Lithuanian Norwegian Portuguese Russian Spanish Swahili Swedish Ukrainian Vietnamese Yiddish

Wizyta Arcybiskupa Metropolity Poznańskiego – Stanisława Gądeckiego.

26.09.2016r.

W poniedziałek, 26 września, nasze Przedszkole odwiedził Arcybiskup Metropolita Poznański – Stanisław Gądecki. Siostra dyrektor powitała zaproszonych Gości, a następnie zaprosiła wszystkich zebranych do obejrzenia przedstawienia pt. „1050 rocznica Chrztu Polski i Rok Miłosierdzia” wystawionego przez dzieci z grupy Motylki. Przedstawienie dotyczyło księcia Mieszka i księżniczki Dobrawy oraz momentu przyjęcia chrztu św. przez Mieszka. W przedstawieniu pojawiły się również: Maria Luzia Merkert – założycielka Zgromadzenia Sióstr Elżbietanek oraz siostra Faustyna, której ukazał się Pan Jezus.

Po wystąpieniu naszych przedszkolaków, Arcybiskup usiadł z nimi i zadawał im pytania dotyczące przedstawienia, a także faktów z życia przedszkolnego. Na koniec Arcybiksup pobłogosławił wszystkim zebranym, a następnie udał się wraz z księżmi do ogrodu przedszkolnego, gdzie poświecił plac, na którym ma powstać sala widowiskowa przedszkola Niezapominajka.

bfapostolat

Główny bohater Mieszko – w tej roli Filip

2

Arcybiskup podczas oglądania przedstawienia

3

Matka Luiza Merkert – w tej roli Wiktoria

4

s. Faustyna z obrazem – w tej roli Marysia

5

Arybiskup i rozmowa z małymi aktorami

6

Wspólne grupowe zdjęcia z Arcybiskupem

7

Poświęcenie placu przyszłej budowy, na której ma powstać sala widowiskowa

 

Dar serca

Chmura tagów

Jesteś tutaj

368513
DziśDziś95
WczorajWczoraj686
Ten tydzieńTen tydzień2789
Ten miesiącTen miesiąc21960
Wszystkie dniWszystkie dni368513


Copyright © 2017 Siostry Elżbietanki Prowincja Poznańska Rights Reserved.