foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Siostry Elżbietanki

Prowincja Poznańska

„Bóg nie odmawia nikomu swojej pomocy”
bł. Maria Luiza Merkert

Niezbędnik duchowy

Wyszukiwarka

Polish Arabic Czech Danish English Georgian German Hungarian Italian Lithuanian Norwegian Portuguese Russian Spanish Swahili Swedish Ukrainian Vietnamese Yiddish

Wizyta Arcybiskupa Metropolity Poznańskiego – Stanisława Gądeckiego.

26.09.2016r.

W poniedziałek, 26 września, nasze Przedszkole odwiedził Arcybiskup Metropolita Poznański – Stanisław Gądecki. Siostra dyrektor powitała zaproszonych Gości, a następnie zaprosiła wszystkich zebranych do obejrzenia przedstawienia pt. „1050 rocznica Chrztu Polski i Rok Miłosierdzia” wystawionego przez dzieci z grupy Motylki. Przedstawienie dotyczyło księcia Mieszka i księżniczki Dobrawy oraz momentu przyjęcia chrztu św. przez Mieszka. W przedstawieniu pojawiły się również: Maria Luzia Merkert – założycielka Zgromadzenia Sióstr Elżbietanek oraz siostra Faustyna, której ukazał się Pan Jezus.

Po wystąpieniu naszych przedszkolaków, Arcybiskup usiadł z nimi i zadawał im pytania dotyczące przedstawienia, a także faktów z życia przedszkolnego. Na koniec Arcybiksup pobłogosławił wszystkim zebranym, a następnie udał się wraz z księżmi do ogrodu przedszkolnego, gdzie poświecił plac, na którym ma powstać sala widowiskowa przedszkola Niezapominajka.

bfapostolat

Główny bohater Mieszko – w tej roli Filip

2

Arcybiskup podczas oglądania przedstawienia

3

Matka Luiza Merkert – w tej roli Wiktoria

4

s. Faustyna z obrazem – w tej roli Marysia

5

Arybiskup i rozmowa z małymi aktorami

6

Wspólne grupowe zdjęcia z Arcybiskupem

7

Poświęcenie placu przyszłej budowy, na której ma powstać sala widowiskowa

 

Dar serca

Jesteś tutaj

607223
DziśDziś29
WczorajWczoraj1005
Ten tydzieńTen tydzień2033
Ten miesiącTen miesiąc12817
Wszystkie dniWszystkie dni607223


Copyright © 2017 Siostry Elżbietanki Prowincja Poznańska Rights Reserved.