DPS W ŁOPIENNIE I STOWARZYSZENIE UŚMIECH NADZIEI

poniedziałek, 23 listopada 2020

logo.png

Stowarzyszenie Uśmiech Nadziei pomaga Siostrom Elżbietankom w codziennej trosce o bezpieczeństwo, zdrowie i rozwój Mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Łopiennie. Stowarzyszenie powstało w 2008 i od tamtego czasu, ilekroć Siostry przeżywały trudne momenty i stawiano przed nimi kolejne wielkie wyzwania, zawsze członkowie Stowarzyszenia byli obok realizując zapewnienia, że „razem damy radę” i „jesteśmy po to, by wspólnie walczyć o dobro Podopiecznych”. To sprawia, że z bezsilności rodzi się motywacja, z bezradności - plan, a zaraz po nim działanie. Wspólnie udało się dokonać wielu wspaniałych przedsięwzięć, takich jak organizacja Pikników Rodzinnych, zakup niezbędnego sprzętu, remonty oraz zapewnienie wielu zajęć rehabilitacyjnych i terapeutycznych z udziałem terapeutów i wolontariuszy.

Dzięki współpracy Domu w Łopiennie ze Stowarzyszeniem Uśmiech Nadziei zrealizowano m.in. kilkanaście projektów wspierających rozwój Podopiecznych, zakupiono kamizelkę drenażową wartą ponad 30.000 zł ratującą życie Kingi, zorganizowano setki spotkań oraz wydarzeń animacyjnych, integracyjnych oraz charytatywnych. Pomoc Stowarzyszenia dla Domu jest jak słońce dla kwiatów – Podopieczni mogą pielęgnować swoje piękno poprzez dodatkowe formy wsparcia i opieki, o które Stowarzyszenie z powodzeniem uzupełnia działalność Domu.

Aktualnie Stowarzyszenie współprowadzi z Domem dużą kampanię pn. „Drugie Skrzydło”, której celem jest rozbudowa Domu Pomocy Społecznej o nową przestrzeń do rehabilitacji Mieszkańców. Rehabilitacja to coś więcej niż zestaw ćwiczeń i zabiegów mających na celu zwiększenie sprawności fizycznej. Przez rehabilitację wzmacniamy godność naszych Podopiecznych. Stopniowe odzyskiwanie sprawności prowadzi do samodzielności, a ta wzmacnia w naszych Domownikach wiarę we własne możliwości i poczucie godności zatarte przez różnego rodzaju doświadczenia i niepełnosprawności. Drugie skrzydło to zatem nie tylko budynek wznoszony na cele rehabilitacyjne. Drugie Skrzydło to uzdolnienie Mieszkańców do lotu ponad ograniczenia niepełnosprawności, z którymi zmagają się na co dzień.
ZAPRASZAMY:

press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
1/1

.