wtorek, 6 kwietnia 2021

Śniadanie Wielkanocne z Ubogimi

press to zoom

press to zoom

press to zoom
1/44

Przygotowania do tego pięknego wydarzenia rozpoczęły się już wiele dni wcześniej. Wolontariusze, podzieleni na grupy przychodzili do naszego Domu, by obierać, kroić, siekać, mieszać….

W Niedzielę Zmartwychwstania rozpoczęliśmy Uroczystą Mszą Świętą w ogrodzie. Przewodniczył Ks. Bp. Szymon Stułkowski, a uczestniczył Siostry, Wolontariusze oraz Osoby Bezdomne i Ubogie. Wielkanocny poranek, zieleń, promienie słońca, śpiew ptaków, szum drzew.... i to co najważniejsze - Spotkanie ze Zmartwychwstałym w Eucharystii.

Z zachowaniem dystansu i wszystkich innych norm sanitarnych, kolejka Osób Potrzebujących gromadziła się już wzdłuż ulicy Łąkowej. Nie zabrakło oczywiście wspólnej modlitwy na ulicy, Święconki i serdecznych życzeń świątecznych.

Śniadanie Wielkanocne dla Osób Bezdomnych i Ubogich w tym roku musiało przybrać formę pakietów śniadaniowych i paczek na wynos. Wszyscy otrzymali także zestaw świątecznych wypieków. Mimo ograniczeń spowodowanych pandemią, każdy kto w Niedzielę Zmartwychwstania przyszedł do naszej Jadłodajni mógł - w radosnej świątecznej atmosferze - skorzystać z Wielkanocnego posiłku.

Kochani, dziękujemy wszystkim, którzy pomogli przy tym wielkim przedsięwzięciu.

Dziękujemy naszym wspaniałym Wolontariuszom, którzy już wiele dni wcześniej pracowali nad przygotowaniem wszystkich produktów oraz tym, którzy tak gorliwie pomagali nam w samą Niedzielę Wielkanocną.

Dziękujemy wszystkim cudownym Darczyńcom, to dzięki Waszym darom i ofiarom byłyśmy w stanie zorganizować posiłek dla tak wielkiej liczby Osób.

Dziękujemy Osobom i całym Rodzinom, które podzieliły się swoimi świątecznymi wypiekami. Wasz gest w ten Wielkanocny poranek sprawił Osobom Potrzebującym wiele radości.

Dziękujemy Wam wszystkim, którzy na co dzień okazujecie nam tyle życzliwości i wsparcia, to dla nas ogromnie ważne.

Przede wszystkim dziękujemy za modlitwę, to ona prowadzi i podtrzymuje to Dzieło, bez niej żadne nasze działanie nie byłoby możliwe.

Kochani, po prostu DZIĘKUJEMY!!!

Bez Was nie zaistniało by to Wspaniałe Wydarzenie!!!

Na chwałę Boga i dla dobra cierpiącego człowieka!!!