poniedziałek, 1 lutego 2021

Światowy Dzień Życia Konsekrowanego

Poznań
Poznań

press to zoom
Poznań
Poznań

press to zoom
Zielona Góra
Zielona Góra

press to zoom
Poznań
Poznań

press to zoom
1/19

Dzień 2 lutego, Święto Ofiarowania Pańskiego, decyzją Papieża Jana Pawła II od 1997 roku jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Tego dnia osoby szczególnie poświęcone Bogu, dziękują za wielki dar swojego powołania. We wszystkich naszych wspólnotach jest to czas odnowienia naszych ślubów zakonnych, wspólnego świętowania, dziękczynienia Bogu i radości z naszej konsekracji. Sercem obchodów tego dnia w Archidiecezji Poznańskiej są uroczystości w Katedrze. Osoby konsekrowane już pierwszego lutego w godzinach wieczornych spotykają się na wspólnej modlitwie. Drugiego lutego przeżywamy razem Uroczystą Eucharystię pod przewodnictwem Ks. Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego. Modlimy się za nasze wspólnoty, prosimy o świętość dla powołanych i wyśpiewujemy Panu nasze Magnificat za wszystkie dary, jakimi nas nieustannie obdarza.