wtorek, 5 stycznia 2021

Dziękujemy! Dziękujemy! Dziękujemy!

press to zoom

press to zoom

press to zoom

press to zoom
1/26

„Kto dziękuje, przyciąga łaskę” powiedział św. Jan od Krzyża. Świadome tego, jak ważne jest okazywanie wdzięczności osobom, które czynią dla nas dobro, staramy się wyrażać nasze „dziękuję” na różne sposoby. W Uroczystość Objawiania Pańskiego zaprosiłyśmy wolontariuszy naszej poznańskiej Jadłodajni na spotkanie.

Gromadzimy się w kaplicy Domu Prowincjalnego, gdzie uczestniczymy w Eucharystii celebrowanej przez Ks. bp. Szymona Stułkowskiego oraz zaproszonych kapłanów. Przez wstawiennictwo Pani Częstochowskiej modlimy się o Boże błogosławieństwo dla wolontariuszy i ich rodzin. Następnie spotykamy się przy stole na wspólnej kolacji i śpiewaniu kolęd. Jest także chwila zamyślenia podczas Medytacji o św. Józefie, którego rok niedawno rozpoczęliśmy. Uczestnicy otrzymują w prezencie książki o. Zdzisława Kijasa o naszych Matkach Założycielkach. Z pewnością są to postacie, które mogą być wspaniałym wzorem dla każdego, kto chce pomagać człowiekowi w potrzebie.

Wyrażamy naszą ogromną wdzięczność Wszystkim Wolontariuszom, którzy wspierają nas swoją pracą i pomagają w Jadłodajni im. Świętej Elżbiety, szczególnie z:

· Domowego Kościoła,

· Akademickiego Koła Misjologicznego,

· Związku Harcerstwa Rzeczpospolitej,

· Duszpasterstwa Młodzieży Archidiecezji Poznańskiej,

· Zespołu i orkiestry Jordan,

· Ruchu Światło – Życie Archidiecezji Poznańskiej,

· Duszpasterstwa Młodzieży Salvator,

· Caritas Archidiecezji Poznańskiej,

· grupy Wojowników Maryi,

· Szkoły Podstawowej Nr 82.

Niech przez dłonie Świętej Elżbiety, Pan hojnie wynagradza wasze zaangażowanie, dobroć i otwarte serca!!!