środa, 20 stycznia 2021

Franciszkańska trylogia Elżbietanek

press to zoom

press to zoom

press to zoom

press to zoom
1/9

Dla każdej siostry elżbietanki bardzo ważna jest znajomość naszej historii, poznanie życiorysów Matek Założycielek oraz kolejnych etapów formowania się Zgromadzenia. Mamy ku temu wiele możliwości, takich jak czytanie książek historycznych, uczestnictwo w wykładach i konferencjach czy słuchanie opowiadań współsióstr. W ten sposób nie tylko poszerza się nasza wiedza, ale przede wszystkim wzrasta miłość do Zgromadzenia.

Od niedawna mamy także sposobność poznawania historii, poprzez czytanie fascynujących powieści, napisanych przez franciszkanina o. Zdzisława Józefa Kijasa. Jest to forma dostępna nie tylko dla sióstr, ale także dla wszystkich zainteresowanych. Gorąco zapraszamy do zapoznania się z tą interesującą pozycją.

Trzy części tej niezwykłej opowieści „Tam, gdzie rodzi się życie”, „Nawet szarość jaśnieje” i „Perły i plewy” przenoszą nas do XIX-wiecznej Nysy, gdzie cztery młode dziewczyny odkrywają powołanie do pomocy najuboższym. Poznajemy bliżej te wyjątkowe kobiety, ich radości i smutki, obawy i zaufanie Bogu. Wchodzimy w historię młodej, dopiero co rodzącej się wspólnoty. Autor przepięknie ukazuje nam, jak ona się rozwija ale także z czym musi się zmagać, jak wzrasta i jakich doznaje trudności. Barwne losy bohaterów, rozgrywające się w konkretnej sytuacji politycznej i społecznej, szybko wciągają czytelnika w lekturę. Przechodząc przez kolejne rozdziały odkrywany piękną historię miłości i zaufaniu Bogu, który przez serca Jemu oddane dokonuje wielkich dzieł w dziejach świata.