sobota, 19 czerwca 2021

Papież Franciszek zatwierdził dekret ws. męczeństwa naszych Sióstr

Męczenniczki.jpg
Męczenniczki.jpg

press to zoom
Męczenniczki.jpg
Męczenniczki.jpg

press to zoom
1/1

19 czerwca miało miejsce wydarzenie bardzo ważne dla całego naszego Zgromadzenia. Papież Franciszek zatwierdził dekret w sprawie męczeństwa s. Paschalis Jahn i Jej IX Towarzyszek. Tym samym otwarta została droga do rychłej beatyfikacji naszych Współsióstr, która ma się odbyć we Wrocławiu. Siostry elżbietanki poniosły śmierć na Śląsku w 1945 roku, z rąk żołnierzy Armii Czerwonej. Zginęły broniąc swojej czystości i życia, powierzonych Ich opiece osób. Są One reprezentantkami także wielu innych sióstr, które zostały zamordowane w czasie II Wojny Światowej przez sowieckich żołnierzy.

Beata Zajączkowska w serwisie Vatican News tak napisała o naszych Siostrach: „W atmosferze ogólnego terroru i zastraszenia, siostry elżbietanki przeszły swoistą „Drogę Krzyżową”, naśladując cierpiącego Chrystusa. Do końca pozostały wierne swemu samarytańskiemu powołaniu i pełniły posługę miłosierdzia wobec chorych, osób starszych i osieroconych dzieci.” (Papież uznał męczeństwo 10 elżbietanek zamordowanych na Śląsku - Vatican News - https://www.vaticannews.va/pl/kosciol/news/2021-06/papiez-uznal-meczenstwo-10-elzbietanek-zamordowanych-w-polsce.html).

Więcej o życiu i okolicznościach śmierci naszych Sióstr Męczenniczek można przeczytać na naszej stronie internetowej - https://www.elzbietankipoznan.pl/s-paschaliss-jahn