piątek, 28 maja 2021

Pierwsza Komunia Święta w Betlejem

press to zoom
1
1

press to zoom
2
2

press to zoom
1/22

Do pierwszej Komunii Świętej w parafii św. Katarzyny w Betlejem przystąpiło w tym roku 58 dzieci. Z prowadzonego przez nas Domu Pokoju troje dzieci przyjęło tego dnia Chrystusa do swojego serca. Byli to Karolina, Murad i Julian. Po Uroczystej Mszy Świętej w kościele parafialnym, dzieci wraz z Siostrami udały się do domu na wspólną kolację, na którą zaproszeni zostali najbliżsi dzieci pierwszokomunijnych. W przygotowanie wystroju domu i kolacji włączyły się nauczycielki i starsi wychowankowie. Dzień zakończył się wspólnym nabożeństwem majowym w kaplicy domowej.

Następnego dnia ks. Jan odprawił Mszę św. w intencji dzieci i ich rodzin, z podziękowaniem za dar Eucharystii. W liturgii uczestniczyła cała wspólnota Domu Pokoju.

Dzieci bardzo przeżyły ten dzień, mimo braku w parafii takiej katechezy przygotowującej do Sakramentu, jaka miała miejsce w poprzednich latach.

Do tego wydarzenia wszyscy mieszkańcy Domu Pokoju przygotowywali się wspólnie podczas codziennych spotkań modlitewnych z Pismem Świętym. Oprócz dzieci przygotowujących się do Sakramentu, skorzystali na tym także pozostali wychowankowie.