sobota, 31 lipca 2021

Podsumowanie Wakacyjnego Wolontariatu w naszej Jadłodajni

press to zoom

press to zoom

press to zoom
1/45

"Najlepszy wolontariat na jakim byłem w życiu” – tak podsumowała ten czas jeden z uczestników. Wakacyjny Wolontariat w Jadłodajni św. Elżbiety dobiegł końca. Czas minął szybko. W drugiej połowie lipca Wolontariusze kontynuowali posługę w Jadłodajni i brali udział w kolejnych aktywnościach. Szczególnym wydarzeniem był dzień, kiedy uczestnicy poznawali inne dzieła przez nas prowadzone. Wolontariusze wyjechała do Leszna. Tutaj spotkali się z dziećmi w naszym przedszkolu. Tańczyli, śpiewali, opowiadali bajki i bawili się z przedszkolakami. Odwiedzili także nasze Centrum Pomocy Osobom Starszym. Młodzież udała się również do prowadzonego przez nas Domu Pomocy Społecznej we Wschowie. W tym miejscu młodzi uczestnicy mieli okazję poznać dom i jego funkcjonowanie, a przede wszystkim spotkać się z Wychowankami i spędzić z nimi kilka wspólnych chwil. Nasi Wolontariusze z wielkim entuzjazmem i zaangażowaniem podeszli do każdego spotkania. Bardzo przeżyli ten dzień, ale chyba największy ślad pozostawiła w ich sercach ogromna radość, jaką mogli sprawić innymi, okazując życzliwość i poświęcają im swój czas. A to właśnie jest ISTOTĄ WOLONTARIATU.
Naszym Wspaniały Wolontariuszom składamy ogromne podziękowania za poświęcony czas i siły, za zaangażowanie i serce wkładane w wykonanie każdej czynności, za otwartość i życzliwość wobec Osób Potrzebujących, za chwile modlitwy, za żywą wiarę i radość każdego dnia, za wspólnotę i piękny czas spędzony razem, za to, że na ten krótki czas staliście się częścią naszej Wspólnoty i naszego Domu. Pamiętajcie, że jego drzwi zawsze pozostają dla Was otwarte.

Projekt „Młodzieżowy Wolontariat dla Ubogich w Poznaniu” jest współfinansowany ze środków Fundacji PKO Banku Polskiego.