sobota, 6 lutego 2021

Spotkanie w parafii w Komornikach

press to zoom

press to zoom

press to zoom
1/9

Osoby Ubogie i Bezdomne są często postrzegane jako brudne, cuchnące, odrażające i odpychające. Zwykle ludzie wolę nie mieć z nimi kontaktu, omijają ich z daleka. A nierzadko może po prostu boją się, nie wiedzą jak zareagować, co powiedzieć.

Nasza posługa wobec Ubogich i Bezdomnych to nie tylko bezpośrednia pomoc, ale także uwrażliwianie społeczeństwa na ich los, informowanie o możliwościach pomocy takim osobom, ukazywanie ich jako naszych braci, którzy przeżywają trudny czas w swoim życiu i potrzebują naszego otwartego serca, a przede wszystkim prośba o modlitwę za osoby potrzebujące.

Udałyśmy się do parafii św. Jana XXIII w Komornikach, aby we wspólnej powierzać trudny los osób Ubogich i Bezdomny w ręce Kochającego Ojca. Tutaj wielu parafian, na czele z Ks. Proboszczem Tomaszem, od dawna angażuje się w pomoc osobom potrzebującym w naszej Jadłodajni. Słowa s. Józefy o naszej posłudze, bezdomności i ubóstwie, konfliktach między ludźmi i przebaczeniu oraz opowiadania o trudnych historiach osób Bezdomnych zostały przyjęte z wielkim zrozumieniem i głęboko zapadły w serca słuchaczy.

Dziękujemy serdecznie za tak otwarte i życzliwe przyjęcie nas w Parafii, za wspólną modlitwę, klimat zasłuchania i zainteresowania losem osób potrzebujących, za hojne wsparcie naszej Jadłodajni i chęć zaangażowania się w działania wolontariatu. Przede wszystkim dziękujemy za wrażliwość na trudną sytuację drugiego człowieka i spojrzenie na niego z miłością.