środa, 14 lipca 2021

Spotkanie wolontariuszy

press to zoom

press to zoom

press to zoom

press to zoom
1/50

Istnienie i funkcjonowanie wielu wspaniałych i dobrych dzieł byłoby bardzo trudne, a czasami wręcz niemożliwe bez pomocy cudownych ludzi, jakimi są wolontariusze. Nie inaczej jest w przypadku naszej poznańskiej Jadłodajni. Tego pięknego dzieła, które cały czas się rozrasta, nie byłybyśmy w stanie poprowadzić same. W pomoc wolontariacką w Jadłodajni zaangażowanych jest wiele osób. Od samego rana pomagają w przygotowaniach. Obstawiają różne stanowiska, umożliwiając sprawne i płynne wydawanie posiłków, i udzielanie innego wsparcia przychodzącym osobom. Popołudniami przychodzą, by przygotować wszystko, co jest potrzebne na następny dzień. Dzięki Ich wielkim, otwartym sercom, chęci niesienia pomocy, systematyczności i zaangażowaniu, gotowości poświęcenia czasu i sił, nasza Jadłodajnia może funkcjonować. Bez Ich ofiarnej pomocy nie byłoby to możliwe.

Chcąc wyrazić naszą ogromną i szczerą wdzięczność wobec wszystkich Wolontariuszy zorganizowałyśmy dla nich spotkanie w Puszczykowie. Najpierw uczestniczyliśmy w Eucharystii, pod przewodnictwem Ks. Bp. G. Balcerka. Na jej zakończenie każdy z Wolontariuszy otrzymał świecę, jako wyraz naszej wdzięczności i życzeń, by dobro, które czynią zawsze wracało i rozświetlało Ich życie. Następnie udaliśmy się do ogrodu. Był grill, dobra zabawa i tańce, a przede wszystkim dużo serdecznych rozmów, wspólnego spędzenia czasu i po prostu radości spotkania.

Wszystkim naszym Wolontariuszom, tym z którymi się spotkaliśmy w Puszczykowie, i tym, którzy nie mogli przybyć, składamy nasze gorące i serdeczne podziękowania!!! Niech Dobry Bóg Wam błogosławi, otacza opieką i zapisuje każdy gest dobroci złotymi literami w księdze wieczności.