środa, 23 grudnia 2020

Wigilia dla Ubogich i Bezdomnych - relacja

press to zoom

press to zoom

press to zoom

press to zoom
1/45

W Wigilijne przedpołudnie w naszej Jadłodajni im Świętej Elżbiety w Poznaniu odbyła się Wigilia dla Ubogich i Bezdomnych.

Udział bierze ponad 600 osób. Nasze Spotkanie rozpoczynamy odczytaniem fragmentu Pisma Świętego. Jest z nami ks. Bp. Zdzisław Fortuniak, Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak, Dyrektor Caritas Archidiecezji Poznańskiej ks. kan. Marcin Janecki oraz kapłani z parafii. Ks. Bp. Zdzisław, ks. Dyrektor oraz Pan Prezydent składają wszystkim przybyłym świąteczne życzenia, wyrażając pragnienie, aby osoby przeżywające trudny czas pandemii wciąż miały w sercach świadomość, że Bóg jest zawsze z Nimi. Następnie ks. Biskup osobiście rozdaje potrzebującym porcje żywnościowe. Cały czas towarzyszy nam zespół Jordan pod okiem ks. Arka Szadego, który pięknym śpiewem kolęd wprowadza w nasze spotkanie niezwykłą atmosferę. W kuchni cały sztab ludzi pakuje gorące potrawy, na zewnątrz kolejni pilnują porządku i przestrzegania przepisów sanitarnych. Z powodu związanych z pandemią ograniczeń, w tym roku wigilijny posiłek wydajemy na wynos. Ludzie potrzebujący otrzymują także paczki z podstawowymi artykułami chemicznymi, podarunki przygotowane przez Caritas oraz zestaw smacznych potraw, ofiarowany przez Zakon Kawalerów Maltańskich.

Jednak najważniejsze tego dnia wcale nie są prezenty materialne, ale to, że mimo wymaganego dystansu jesteśmy razem, możemy dzielić radość z Narodzin Jezusa, pamiętamy o sobie nawzajem i nie chcemy, aby tego dnia ktokolwiek czuł się samotny i zapomniany.

Tak wielkie spotkanie wigilijne to ogromne przedsięwzięcie. Nie byłoby możliwe bez zaangażowania wielu ludzi. Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy nam pomagają i wspierają:
- wolontariuszom, którzy przez wiele dni pomagali w przygotowaniach i dzisiaj także są z nami;
- dobrodziejom, którzy hojnie przekazywali dary i ofiary;
- wszystkim, którzy podarowali artykuły potrzebne do przygotowania paczek;
- dziękujemy wszystkim, którzy otaczali to dzieło swoją modlitwą. Wdzięczni jesteśmy, że pamiętacie o nas przed Panem w tych szczególnych chwilach i na co dzień.

Raz jeszcze kierujemy gorące podziękowania do wszystkich wspaniałym ludziom o otwartych sercach, którzy hojnie ofiarowywali swój czas, siły czy środki materialne, aby dzisiejsza Wigilia mogła być tak piękna.