wtorek, 9 lutego 2021

Elżbietańskie wyroby haftowane z Ziemi Świętej

press to zoom

press to zoom

press to zoom
1/32

Granice Izraela od marca 2020 roku pozostają zamknięte dla turystów i pielgrzymów. Pozbawia to ludzi z całego świata możliwości nawiedzania Ziemi Świętej. Odbija się także bardzo negatywnie na życiu chrześcijańskich wspólnot, żyjących na terenie państwa Izrael oraz Autonomii Palestyńskiej.

Nasze Domy dla dzieci, tak chętnie odwiedzane i wspomagane przez pielgrzymów z Polski, pozostały teraz bez wsparcia. Jednak Elżbietanki w takiej sytuacji nie siedzą z założonymi rękami, czekając na poprawę sytuacji. Siostry w Betlejem, przy pomocy wychowanków oraz wolontariuszy, rozpoczęły intensywną produkcję wyrobów haftowanych.

W swojej ofercie mają torebki na różańce i palki oraz dekoracje na zbliżające się Święta Zmartwychwstania Pańskiego – serwetki do koszyczków ze święconką, chorągiewki i serwety na stół Wielkanocny. Dochód z tych produktów przeznaczany jest na utrzymanie Domu dla dzieci w Betlejem.

Siostry pomagają także chrześcijańskim wytwórcom dewocjonaliów, rozprowadzając ich produkty i pomagają w sprzedaży. Jest to obecnie dla tych ludzi, żyjących w odizolowanej od świata Autonomii, jedyny sposób na utrzymanie i zdobycie środków do życia.

Jeśli ktoś byłby zainteresowany WYTWORAMI Z BETLEJEM prosimy o kontakt:
· homeofpeace.bethlehem@gmail.com
· +972 54-933-6835