7 fryzjer (4).JPG

FRYZJER

Ścinanie włosów, golenie brody to nie są czynność konieczne do przeżycia… ale przydatna do funkcjonowania w społeczeństwie już tak. Wielu z przychodzących do naszej Jadłodajni, od dawna nie miało możliwości obcięcia włosów lub chociażby ogolenia się

Zarośnięci, brudni, zaniedbani... Z takim wyglądem trudno znaleźć pracę lub chociażby życzliwość i zrozumienie u ludzi, którzy często po prostu się odsuwają i omijają z daleka. Niesamowite, jak umycie włosów, nowa fryzura mogą całkowicie odmienić wygląda człowieka.

Na początku Osoby Bezdomne i Ubogie prosiły o jakąkolwiek pomoc, nie mogąc już znieść swojego wyglądu lub chorób związanych niewłaściwą higieną włosów i skóry głowy. Siostra brała więc maszynkę do golenia, nożyczki i pod namiotem, na podwórku naszej Jadłodajni starała się zaradzić problemowi. Z czasem pojawiły się Wolontariuszki, wśródnich Pani Fryzjerka, które zaoferowały swoją pomoc. Przystosowaliśmy wstępnie małe pomieszczenie. Przed drzwiami ustawiała się zawsze długa kolejka…

W lutym tego roku, dzięki ogromnemu zaangażowaniu Sióstr i Wolontariuszy oraz wielkiej ofiarności ludzi dobrej woli, udało nam się otworzyć bardzo dobrze urządzony, profesjonalnie wyposażony „salon” fryzjerski. Wspaniałą inicjatywą jest współpraca ze szkołą TEB Edukacja, w ramach której uczniowie profilu fryzjerskiego, podejmują praktykę w naszym „salonie”. Dzięki tej akcji Osoby Bezdomne Ubogie mogą skorzystać z pomocy, i to bardzo profesjonalnej. Natomiast młode Osoby, przygotowujące się do zawodu, mają nie tylko możliwości ćwiczenia i udoskonalania swoich umiejętności fryzjerskich, ale także przekonania się na żywo, jak nowa fryzura może naprawdę zmienić oblicze zaniedbanego człowieka i darować mu zupełnie nową jakość życia.

 

Jednak Salon to nie tylko troska o zadbane włosy, ale także o piękno duszy. Przebywających tutaj otaczają, piękne, duchowe, pokrzepiające cytaty, wypisane na ścianach. Mają oni także możliwość, na znajdujący się ekranie, obejrzeć koncerty i teledyski o tematyce religijnej, wysłuchać wartościowych konferencji czy świadectw nawrócenia.

I tak właśnie powstał drugi już w Polsce, ale pierwszy EWANGELIZACYJNY salon fryzjerski dla ubogich. Chwała Panu, który wielkich dzieł dokonuje i zawsze troszczę się o tych, którzy w Nim pokładają nadzieję. 

Nadal poszukujemy wolontariuszy, profesjonalistów i amatorów, który mają chęci i możliwości, by zaangażować się w tą niezwykłą inicjatywę!!!

 

Godziny otwarcia „Fryzjera dla ubogich”