6 odzież (3).jpg

ODZIEŻ

W pustostanach nie ma pralek…ani suszarek. Fakt niby oczywisty, ale często zapominany. Osoby Bezdomne, ale także Ubogie, potrzebują nie tylko jedzenie, ale także odzieży. Gdy się śpi na ulicy, odzież bardzo szybko się niszczy, brudzi.

Gdy pada deszcz wszystko przemaka – kurtki, buty, skarpetki. W chłodzie nocy trudno potem zasnąć w tym przemoczonym ubraniu, z wodą chlupiąca w butach.Źle jest, gdy nie ma się w co przebrać. A rozebrać się ciężko, bo przecież w bunkrach, parkach i na klatkach schodowych ogrzewania nie montują. Szczególnie trudno jest zimą. W tym czasie odpowiednia odzież pełni ogromną rolę.I tu nie chodzi już tylko o komfort suchej, czystej odzież czy uchronienie się przed przeziębieniem, ale wręcz o ratowanie życia i zdrowia. W czasie bardzo niskich temperatur Osoby Bezdomne narażone są na takie wychłodzenie organizmu, które może prowadzić do śmierci. Odpowiednia odzież jest na wagę złota. A ciepłe buty i grube skarpetki to prawdziwy skarb. One mogą uratować przez odmrożeniem a w konsekwencji amputacją palców lub stopy.

Ubrań na świecie są miliony ton. Bardzo często kupujemy nowe, a stare wyrzucamy lub gromadzimy gdzieś w szafach. Na szczęście jest wielu cudownych ludzi, którzy są gotowi podzielić się odzieżą z potrzebującymi. Zadają sobie tyle trudu, aby kupić nowe ubrania lub wyprać, posegregować i poskładać te już używane. Gotowe pakunki przynoszą do naszej Jadłodajni, i w taki sposób powstał u nas, bogato zaopatrzony, punkt wydawania odzieży. Osoby Bezdomne i Ubogie mogą tutaj otrzymać to, czego najbardziej potrzebują.

 

ODZIEŻ MOŻNA PRZYNOSIĆ DO NASZEJ JADŁODAJNI PO WCZEŚNIEJSZYM UZGODNIENIU
POD NUMEREM TELEFONU 786-819-850.

 

Prosimy, aby przynosić rzeczy nowe lub w dobrym stanie!!!

Nie przyjmujemy rzeczy zniszczonych, podartych lub brudnych.

SZANUJMY KAŻDEGO CZŁOWIEKA!!!

Godziny wydawania odzieży.