s. M. Włodzimira Wojtczak 1909 - 1943
1.jpg

Pierwsza sesja zaprzysiężenia Trybunału odbyła się 24 września 2017 r. o godz. 12:30 w kościele pw. Bożego Ciała w Poznaniu.

12 maja 2018 r. w Ostrowskiej Konkatedrze modlitwie, o rychłe wyniesienie do chwały ołtarzy Służebnicy Bożej Siostry Włodzimiry Wojtczak, przewodniczył Biskup Stanisław Napierała – biskup senior diecezji kaliskiej. W swoich słowach zaznaczył, że „beatyfikacja Siostry Włodzimiry jest potrzebna, ponieważ wzorzec świętości, który ona przedstawia jest pilnie potrzebny w dzisiejszym świecie. Była człowiekiem głębokiej, prostej, pięknej wiary. Wyciszona, rozmodlona, zanurzona w milczącą obecność Jezusa w Eucharystii. Cechowała ją miłość służebna, wrażliwa na ludzką biedę. To właśnie zwyczajność była tworzywem jej świętego życia”.

Wspólnie z Księdzem Biskupem Stanisławem Napierałą modlił się ks. kan. Krzysztof Nojman, proboszcz konkatedry, ks. Kan. Bronisław Chorzępa, proboszcz parafii pw. św. Wojciecha w Lewkowie, ks. kan. Grzegorz Kamzol, proboszcz parafii pw. św. Podwyższenia Krzyża Świętego w Raszkowie. Obecna była również rodzina Służebnicy Bożej oraz Siostry Elżbietanki.

Po Mszy św. Ks. Biskup poświęcił portret Służebnicy Bożej Siostry Włodzimiry, który zawisł w ostrowskiej Konkatedrze przy ołtarzu Matki Bożej Częstochowskiej.

17 lutego 2019 r. w kościele pw. Bożego Ciała w Poznaniu odbyła się Msza święta w intencji rychłej beatyfikacji Służebnicy Bożej Siostry M. Włodzimiry Wojtczak. Po Eucharystii była możliwość, aby obejżeć wystawę poświęconą Służebnicy Bożej, napisać swoje świadectwo lub intencję, porozmawiać z postulatorką procesu.

24 maja 2020 r. w kościele pw. Bożego Ciała w Poznaniu miało miejsce zakończenie procesu beatyfikacyjnego na szczeblu diecezjalnym Służebnicy Bożej Siostry Włodzimiry - zachęcamy do zapoznania się z relacją z tego wydarzenia na YouTube!

Bardzo prosimy o modlitwę w intencji trwającego procesu beatyfikacyjnego.

list arbp
press to zoom
1/1

 

 

Słowo Arcybiskupa w sprawie zakończenia procesu

beatyfikacyjnego na szczeblu diecezjalnym

(kliknij na zdjęcie)

Przypominamy, że wszelkie świadectwa o łaskach uzyskanych przez wstawiennictwo

Służebnicy Bożej Siostry M. Włodzimiry

można przesyłać na adres

postulator@wp.pl

lub drogą tradycyjną

Biuro postulatorskie

ul. Łąkowa 1-4, 61-878 Poznań.