9 wolontariusze (4).JPG

WOLONATRIUSZE

Są niezwykli … Poświęcają swój czas i siły zupełnie bezinteresownie. Dzielą się umiejętnościami i zdolnościami całkowicie darmowo. Angażują się do końca i wkładają całe serce, w to co robią. Są wrażliwi na ludzkie cierpienie, dostrzegają potrzeby drugiego człowieka i nie przechodzą obok nich obojętnie. 

Potrafią okazać serce zupełnie obcej osobie. Mają w sobie tak wiele dobroci, że zadziwiają współczesny świat.

Nasi WOLONTARIUSZE!!!

Bez nich funkcjonowanie Jadłodajni byłby absolutnie niemożliwe!!!

Posługują na wszystkich możliwych stanowiskach. Od wczesnego rana kroją, pakują, układają towary, przygotowują sprzęty i stanowiska pracy. W momencie otwarcie Jadłodajni są już rozlokowani w konkretnych miejscach, przygotowani do działania. Przy bramie stoją z alkomatem i wpuszczają do środka, oczekujących w długiej kolejce. Przy okienku wydają kanapki, nalewają zupę, napełniają pojemniki na wynos. W kawiarence podają kawę czy herbatę. Na Ryneczku wydają pieczywo i towary, które można zabrać ze sobą, troszczą się o sprawiedliwy ich podział pomiędzy wszystkich potrzebujących. Zawsze życzliwi i uśmiechnięci, z szacunkiem podchodzą do każdego człowieka.  

Po zamknięciu Jadłodajni aktywność Wolontariuszy wcale nie maleje. Każdego dnia w godzinach popołudniowych domu wypełnia się gwarem grup, przygotowujących kanapki. Tworzą je najróżniejsi ludzie – jest grupa dzieci z podstawówki, młodzież z AKM-u i Jordanu, rodziny z Domowego Kościoła, harcerze, Wolontariusze Caritas i wielu innych. Codziennie inna grupa smaruje i pakuje około 1500 kanapek.

 

Tak to wygląda w zwykłe dni, ale to nie koniec… nieoceniona jest wręcz pomoc Wolontariuszy przy organizacji świąt, uroczystości i duży wydarzeń, na których liczba uczestników dochodzi do 1,5 tysiąca. Już w dniach poprzedzających dane wydarzenia spędzają godziny w naszej Jadłodajni. Przygotowują, ustawiają dekorują. Pomagają w przygotowaniu posiłków w naprawdę dużych ilościach, przede wszystkim na Spotkanie Wigilijne czy Wielkanocne Śniadanie. Obierają, siekają warzywa, smażą karpie, kroją i pakują ciasto. Przygotowują także świąteczne paczki dla potrzebujących.

W trakcie dużych wydarzeń są z nami. Pilnują porządku w kolejce, dbają o spokojny i sprawny proces wpuszczania kolejnych osób. Tworzą zaplecze kuchenne – nalewają zupę, pakują porcje żywieniowe. Wydają posiłki i paczki. Troszczą się także o oprawę muzyczną danych wydarzeń, tworząc niezastąpiony, świąteczny klimat. Trudno wyobrazić sobie dobrze zorganizowany przebieg uroczystości bez ich zaangażowania i pomocy.

 

Nasza Jadłodajnia jest zawsze otwarta dla każdego, kto chce pomagać. Zapraszamy wszystkich ludzi o wrażliwych sercach, którzy są gotowi poświęcić swoje siły i czas, by dla dobra drugiego człowieka.  Istnieje możliwość zaangażowania się w dogodnych dla każdego dniach, godzinach czy zakresie pracy.

Wystarczy się zgłosić - ustalimy szczegóły!!!

ZOSTAŃ WOLONTARIUSZEM