ZGROMADZENIE SIÓSTR ŚW. ELŻBIETY - PROWINCJA POZNAŃSKA

ELŻBIETANKI

FRYZJER DLA UBOGICH

Bardzo dbamy o nasze włosy – czeszemy, myjemy, stosujemy różne szampony, odżywki, przycinamy, układamy, farbujemy, zmieniamy fryzury. Robimy tak wiele, by nasze włosy wyglądały pięknie bo to daje nam poczucie komfortu, sprawia że czujemy się lepiej, jesteśmy bardziej pewni siebie i zdecydowanie korzystniej postrzegani przez otoczenie. I chyba nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak bardzo brak odpowiedniej higieny głowy może negatywnie wpływać na życie człowieka. Siostry, posługujące w naszej poznańskiej Jadłodajni, pracują każdego dnia z Osobami Bezdomnymi i Ubogimi. Widzą ich zwykłe, codzienne zmartwienia, trudności i kłopoty. Widzą sprawy, które większości ludziom wydają się błahe i powszednie, a dla Osób Potrzebujących stanowią poważny problem i prawdziwe wyzwanie. Jedną z takich spraw jest na pewno troska o czystość i porządek włosów i zarostu.

Już dawno temu zdarzało się, że Osoby Potrzebujące, prosiły o pomoc, gdyż wielkim utrapieniem stawały się dla nich długie, brudne, zaniedbane włosy czy zarost, nierzadko z różnymi pasożytami. Siostry na początku same strzygły i goliły. Z czasem zgłosili się wolontariusze, którzy pomagali w tej czynności. Wszystko odbywało się na podwórku, pod namiotem. Gdy nadeszły zimne dni, strzyżenie przeniosło się do małego, prowizorycznie przygotowanego pomieszczenia. W miarę zwiększającego się zapotrzebowania pojawiła się myśl, by lepiej to miejsce wyposażyć i zaadaptować do nowej funkcji. Tak rozpoczęła się zbiórka, która w krótkim czasie doprowadziła zebrania całego, potrzebnego wyposażenia. Dzięki naszym Wolontariuszom, w tym także profesjonalnym fryzjerkom, oraz młodzieży z poznańskiej szkoły TEB Edukacja, z profilu fryzjerskiego, którzy zaoferowali swoją pomoc, mogłyśmy pomyśleć o stworzeniu salonu fryzjerskiego.

7 lutego odbyło się uroczyste otwarcie „Fryzjera dla ubogich”. Poświęcenia tego miejsca dokonał bp. Szymon Stułkowski. Pierwsi chętni od razu ustawili się w kolejce. Młodzież chwyciła za nożyczki i praca ruszyła.

Jednak Salon to nie tylko troska o zadbane włosy, ale także o piękno duszy. Przebywających tutaj otaczają, piękne, duchowe, pokrzepiające cytaty, wypisane na ścianach. Mają oni także możliwość, na znajdujący się ekranie, obejrzeć koncerty i teledyski o tematyce religijnej, wysłuchać wartościowych konferencji czy świadectw nawrócenia.

I tak właśnie powstał drugi już w Polsce, ale pierwszy EWANGELIZACYJNY salon fryzjerski dla ubogich. Chwała Panu, który wielkich dzieł dokonuje i zawsze troszczę się o tych, którzy w Nim pokładają nadzieję.

Materiał wideo z otwarcia naszego fryzjera znajdziecie tutaj.

udostępnij wpis:

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

NOWE WPISY: