ZGROMADZENIE SIÓSTR ŚW. ELŻBIETY - PROWINCJA POZNAŃSKA

ELŻBIETANKI

WOLONTARIAT

KTO I JAK MOŻE ZOSTAĆ WOLONTARIUSZEM?

Każdy! Jeżeli w Twoim sercu rodzi się chęć niesienia pomocy drugiemu człowiekowi, to pierwszy krok za Tobą. Teraz przemyśl w jaki sposób chcesz pomagać i jakim czasem dysponujesz, po czym bez wahania wypełnij formularz, który znajdziesz u dołu tej strony! Poniżej przedstawiamy Ci ogólne propozycje wolontariatu, który możesz z nami podjąć, więc zapraszamy Cię do zapoznania się z nimi. Jeżeli jednak nie wiesz jeszcze w co konkretnie się zaangażować, zgłoś się, a powiemy Ci, gdzie przydadzą się Twoje ręce!

RODZAJE WOLONTARIATU

KONTEMPLACYJNY

To modlitwa i post w intencjach, które otrzymujemy emailem na Skrzynkę Intencji. Modlitwa i post oraz trudy dnia powinny być ofiarowane w intencjach, którą otrzymujesz od nas na określony czas. 

CZYNNY

To wszystkie działania podejmowane przez Wolontariusza na rzecz osoby potrzebującej w ustalonym miejscu i czasie oraz zakresie działań. Możesz zarówno zgłosić swoją indywidualną gotowość do działania, jak i zadeklarować całą grupę, która chce się zaangażować w jednorazowy lub regularny wolontariat.

aspirantura (1)

JADŁODAJNIA

9 wolontariusze (8)

Tutaj podejmujmy cały szereg rozmaitych działań: od szykowania kanapek i obiadów, przez ich wydawanie, a nawet na fryzjerstwie kończąc. Twoje umiejętności z pewnością się przydadzą!

UCHODŹCY

Przybyli (1)

Od marca gościmy ukraińskich uchodźców w naszym Domu Nadziei w Pokrzywnie, w którym zapewniamy nie tylko wikt i opierunek, ale dajemy także przestrzeń do podejmowania różnych aktywności.

ZAPISZ SIĘ NA WOLONTARIAT

KONTEMPLACJA I JADŁODAJNIA

UCHODŹCY

Wolontariat na rzecz uchodźców rządzi się swoimi prawami, więc prosimy o wypełnienie odrębnego formularza, do którego trafisz klikając poniższy przycisk.