ZGROMADZENIE SIÓSTR ŚW. ELŻBIETY - PROWINCJA POZNAŃSKA

ELŻBIETANKI

PUSTELNIA ŚW. FRANCISZKA

Słowo pustelnia może kojarzyć się ze słowem samotność. To z kolei – ze smutkiem, spadkiem energii, depresją. Po cóż więc komu pustelnia? Jest też inne rozumienie tego słowa. Pustelnia może być miejscem i doświadczeniem życiowym. Na samotność człowiek skazuje siebie (lub bywa skazany), pustelnię się wybiera. Może ona przynieść ożywczy kontakt z samym sobą, a przede wszystkim z Panem Bogiem. Jest więc czymś cennym, z czego jednak rzadko korzystamy. A może warto częściej? Wiemy, jak bardzo potrzebni są nam inni ludzie, wiemy jednak też, jak potrzebne jest pozostawienie ich od czasu do czasu, by pełniej spotkać się z sobą samym w świetle Słowa Bożego i inaczej spojrzeć na rzeczywistość. Z pustelni mogą korzystać i korzystają osoby, tak bardzo zróżnicowane wiekiem, czy też doświadczeniem duchowym, osoby świeckie, kapłani, przedstawiciele wielu zgromadzeń zakonnych żeńskich czy męskich. Z pustelni może korzystać jedna osoba lub małżeństwo.

Pustelnia Świętego Franciszka w Puszczykowie została poświęcona 20 września 2013 r. przez ks. Bp. Damiana Bryla. Pustelnia jest darem z okazji 100 – lecia Prowincji Poznańskiej Zgromadzenia Sióstr Świętej Elżbiety dla drugiego człowieka, który pragnie odnowić i pogłębić relację z Bogiem.

W uroczystości wzięła udział Matka Generalna M. Samuela Werbińska wraz z Zarządem Generalnym, siostry Prowincjalne z innych prowincji, siostry Regionalne i siostry przybyłe z dalekich stron, jak: Brazylia, Gruzja, Rosja, Niemcy, Norwegia, Szwecja, Włoch i Ziemia Święta.

Wewnątrz budynku PUSTELNI znajdują się:

  • kaplica z Najświętszym Sakramentem,
  • sypialnio-pokój (książki, konferencje CD, magnetofon),
  • aneks kuchenny (lodówka, płyta grzewcza, toster, mikrofala oraz podstawowe produkty spożywcze: sól, pieprz, makaron, mąka, cukier itp…),
  • łazienka.

Natomiast w jego okolicy można znaleźć:

  • Drogę Krzyżową,
  • życiorys świętego Franciszka w obrazkach,
  • piękno przyrody, które tak bardzo pokochał święty Franciszek

Jaki jest koszt pobytu w PUSTELNI?

Pustelnia jest darem z okazji 100 – lecia Prowincji Poznańskiej Zgromadzenia Sióstr św. Elżbiety dla współczesnego człowieka, który pragnie odnowić i pogłębić relację z Panem Bogiem. Dlatego nie ma ceny za pobyt – jedynie można złożyć dobrowolną ofiarę, by pustelnia mogła na długie lata służyć człowiekowi.

PODSUMOWANIE

PRZEGLĄDAJĄC PONIŻSZE ZDJĘCIA MOŻESZ ZWIEDZIĆ NASZĄ PUSTELNIĘ: