ZGROMADZENIE SIÓSTR ŚW. ELŻBIETY - PROWINCJA POZNAŃSKA

ELŻBIETANKI

Rozeznanie powołania nie należy do prostych rzeczy. Niektórzy wiedzą od zawsze do czego są stworzeni, inni potrzebują trochę więcej czasu, aby to rozpoznać. Niewątpliwie w obu przypadkach Bóg ma plan dla każdego człowieka i zadaniem każdego wierzącego jest poznawanie woli Boga i wypełnianie jej. Bóg nie wejdzie jak złodziej w nocy, to człowiek otwiera drzwi do swego serca.

Pamiętać trzeba, że tym, który powołuje czy do życia w małżeństwie, rodzinie, czy do życia zakonnego czy kapłańskiego jest sam Bóg. To On wyznacza drogę Twojego powołania. On też daje wszystkie potrzebne Ci łaski do tego, aby rozpoznać, która droga życiowa jest dla Ciebie najlepsza.

Warto najpierw poznać dobrze swoje serce, swoje pragnienia, predyspozycje, talenty, lęki, obawy itd. To wszystko również składa się na rozeznanie powołania. Jeśli poznamy dobrze samych siebie, wskaże nam to drogę do właściwego wyboru np charyzmatu którym żyje dane Zgromadzenie zakonne. To już początek drogi. Powiedz Bogu o swoich talentach i ograniczeniach, o wątpliwościach i pragnieniach.

Przykład: jeśli pragniesz być pielęgniarką, ale słyszysz jednocześnie cichy szept Pana Boga, to wybierz Zgromadzenie w którym jest posługa chorym i cierpiącym.

Drugą rzeczą jest właśnie usłyszeć ten szept, albo głośne wołanie. Codzienna modlitwa o rozpoznanie drogi życiowej jest podstawą do jej rozeznania. Warto również korzystać z różnych rekolekcji, dni skupienia, konferencji, adoracji w ciszy, aby usłyszeć to, co Bóg chce powiedzieć. Ale pamiętaj, aby przede wszystkim słuchać, a nie mówić.

Pamiętacie młodzieńca z Ewangelii Mateusza, jak odszedł zasmucony, bo nie skorzystał z zaproszenia, które otrzymał od Jezusa? Podobnie jest z rozpoznaniem powołania. To odkrywanie radości mimo ograniczeń czy lęków. Jeśli Bóg Cię powołuje to RADOŚĆ jest GWARANTOWANA!

Spójrz na Jezusa. Czy widzisz Jego pełne miłości spojrzenie?

Bóg pragnie spotkania z Tobą. Co będzie dalej?

To od Ciebie zależy. Ty masz za zadanie wsłuchać się w Jego głos, który będzie Cię prowadził. Ale pamiętaj, że Bóg dał Ci wolność. Możesz wybrać, bo jesteś w rękach kochającego Boga.