ZGROMADZENIE SIÓSTR ŚW. ELŻBIETY - PROWINCJA POZNAŃSKA

ELŻBIETANKI

UCHODŹCY

EN FRANÇAIS

IN ENGLISH

1.-Dom-Nadziei-1

DOM NADZIEI IM. ŚW. JÓZEFA

W Pokrzywnie pod Poznaniem, w otoczeniu zieleni ogrodu stoi mały „pałacyk”. Jest to nasza dawna elżbietańska placówka. Obecnie budynek miał służyć innym celom. Jednak zaistniała sytuacja całkowicie zmieniła nasze plany. Dom w całości przeznaczyłyśmy dla uchodźców z Ukrainy.

4 marca, późnym wieczorem przybyły do niego pierwsze osoby, uciekające z ogarniętego wojną kraju. Dom zapełnił się momentalnie. Przebywają w nim ukraińskie rodziny – matki z dziećmi i osoby starsze. Łącznie są to 33 osoby, z czego połowa to dzieci. Najmłodszy mieszkaniec ma zaledwie 1,5 roku. Przybyli do nas praktycznie bez niczego, potrzebowali każdej podstawowej rzeczy.

Uchodźcy są przestraszeni, pełni obaw o przyszłość, zaniepokojeni o los swój i swoich najbliższych. To, co możemy dla nich teraz zrobić to zaoferować im miejsce, w którym będą czuć się bezpiecznie, gdzie sytuacja będzie stabilna, gdzie nie będą musieli kłaść się spać z lekiem o to, co przyniesie kolejny dzień. Właśnie takie warunki staramy się stworzyć naszym Gościom w Pokrzywnie.

WOLONTARIAT

Jeśli chcesz nam pomóc, masz do dyspozycji trochę czasu, możesz zaoferować swoje siły i energię, a – co najważniejsze – chcesz okazać Uchodźcom serdeczność, życzliwość i serce to ZAPRASZAMY!

Niech Twoja pomoc, wsparcie a przede wszystkim obecność, pomagają rozpalić nową nadzieję, tak bardzo potrzebną w tych trudnych chwilach.

Pomoc (4)

POMOC

Dziękujemy Wszystkim, którzy od początku wspierają nas modlitwą i materialną pomocą. Każda nasza prośba o wsparcie spotykała się z natychmiastową odpowiedzią cudownych ludzi o otwartych sercach, którzy bez zastanowienia gotowi byli poświęcić swój czas, podzielić się swoimi talentami, wesprzeć swoją pracą czy tym co posiadają. Ale nie tylko to.

Wielu ludzi zgłasza się do nas z własnej inicjatywny, oferując wsparcie podjętego przez nas dzieła. Jesteśmy Im wszystkim ogromnie wdzięczne. Dzięki tej pomocy Mieszkańcy Domu Nadziei, na tę chwilę, są zaopatrzeni we wszystko, co jest potrzebne do zwykłego, codziennego funkcjonowania.

Jednak zdajemy sobie sprawę, że to nie koniec a prawdopodobnie dopiero początek drogi. Modlimy się gorliwie, i gorąco życzymy sobie, a przede wszystkim naszym Gościom z Ukrainy, aby wojna zakończyła się jak najszybciej, by bezpiecznie mogli Oni powrócić do swojej Ojczyzny. Niestety, musimy brać pod uwagę różne scenariusze, także ten, że Uchodźcy pozostaną na dłużej pod naszą opieką. A w takiej sytuacji ważne jest, by pomagać nie tylko spontanicznie i emocjonalnie, ale także mądrze i systemowo.

WESPRZYJ NASZE DZIAŁANIA

Jeśli chcesz wesprzeć naszą działalność
prosimy o przelew z dopiskiem „UCHODŹCY”

Zgromadzenie Sióstr Świętej Elżbiety
ul. Łąkowa 4, 61-878 Poznań

KONTO BANKOWE
PKO BP 08 1020 4027 0000 1402 0032 0093

Przelewy walutowe:

$$ DOLARY $$
58 1240 6524 1787 0010 8702 9498
SWIFT: PKOPPLPW

€€€ EURO €€€
15 1090 1362 0000 0001 4138 2553
SWIFT: WBKPPLPP

Bóg zapłać!