ZGROMADZENIE SIÓSTR ŚW. ELŻBIETY - PROWINCJA POZNAŃSKA

ELŻBIETANKI

WIELKANOC PRAWOSŁAWNA

Christos voskres! Chrystus Zmartwychwstał! Alleluja!

Tydzień po naszych Świętach Wielkanocnych, swoje obchody Zmartwychwstania Chrystusa przeżywają nasi bracia w Kościele Prawosławnym.  Więc i w Domu Nadziei świętowaliśmy razem z naszymi Gośćmi z Ukrainy.

Wczesnym rankiem rozpoczęliśmy procesją z Najświętszym Sakramentem i figurą Zmartwychwstałego. Towarzyszył nam wielkanocny śpiew i radosny dźwięk dzwoneczków, potrząsanych przez dzieci. Swoją obecnością zaszczycił nas ks. bp. Grzegorz Balcerek, który przewodniczył Uroczystej Eucharystii, odprawianej w języku polskim i ukraińskim. Podczas homilii ks. Biskup mówiła także o Święcie Miłosierdzia, a zgromadzeni otrzymali obrazki z podpisem „Jezu, ufam Tobie”.

Druga część spotkania to oczywiście świąteczne śniadanie. Rozpoczęliśmy od tradycyjnego poświęcenia pokarmów. Na stołach znalazły się ukraińskie potrawy, przygotowane przez naszych Uchodźców. Charakterystycznym zwyczajem, rozpoczynającym wspólny posiłek jest stukanie się kolorowymi jajkami. Przed wyjazdem ks. bp. Grzegorz rozdał jeszcze wszystkim dzieciom wielkanocne prezenty.

Bardzo starałyśmy się, aby mimo ogromnego dramatu wojny i bólu ucieczki z ojczyzny i rozłąki z najbliższymi, był to dzień przepełniony radością Zmartwychwstałego Pana. A najpiękniejszym podziękowaniem były łzy radości, które pojawiły się w oczach naszych Gości i wyszeptane słowa „Jak w doma”.

udostępnij wpis:

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

NOWE WPISY: