ZGROMADZENIE SIÓSTR ŚW. ELŻBIETY - PROWINCJA POZNAŃSKA

ELŻBIETANKI

RADOSNA WDZIĘCZNOŚĆ

Jubileusz – piękny i radosny czas. Cieszymy się darem życia i powołania naszych Współsióstr s. Benigny i s. Jadwigi. Wraz z Jubilatkami dziękujemy Bogu za 25 lat wierności i posługi w szeregach Elżbietańskiej Wspólnoty. Także nasze Srebrne Jubilatki dziękują Chrystusowi i wszystkim, którzy towarzyszyli im na drodze zakonnego powołania. Swoją wdzięczność wyraziły w pięknych słowach:

 „Przed 25 laty oddałyśmy siebie nade wszystko umiłowanemu Bogu, poprzez złożone śluby zakonne czystości Bogu poświęconej, ubóstwa i posłuszeństwa. Jednocześnie oddałyśmy się tej wspólnocie zakonnej z całego serca do dyspozycji, by dzięki łasce Ducha Świętego, pomocy Najświętszej Maryi Panny i św. Elżbiety, poprzez służbę Bogu i Kościołowi dojść do doskonałej miłości.

Dziś stajemy przed ołtarzem i  pragniemy podziękować za te 25 lat życia zakonnego. Z miłości przeznaczył nas dla Siebie, według postanowienia Swej woli, ku chwale majestatu swej łaski, którą obdarzył nas w Umiłowanym.

Sercem przepełnionym wdzięcznością i miłością, pragniemy złożyć Boskiemu Oblubieńcowi hołd wdzięczności za wielkie rzeczy, których dokonał w  na przestrzeni szczególnie tych 25 lat, naśladowania Go w życiu zakonnym .

Słowa wdzięczności pragniemy  skierować ku Kapłanom, przez których Bóg działa w Kościele. Ku naszym Rodzicom i Chrzestnym, jak i wszystkim naszym bliskim. Ku Wspólnocie zakonnej, która nas przyjęła i pozwoliła realizować powołanie, którym obdarzył nas Bóg, zgodnie z Jego zamysłem.

Pragniemy  szczególnie podziękować TYM, którzy przekazali nam życie i wiarę, którzy uczyli nas miłości Boga i drugiego człowieka, którzy zawsze byli i są dla nas wsparciem i mieli dla nas otwarte serca.

W nasze dziękczynienie i modlitwy włączamy wszystkich, których Bóg postawił na naszej drodze i do których nas posyłał i nadal posyła.

udostępnij wpis:

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

NOWE WPISY: