ZGROMADZENIE SIÓSTR ŚW. ELŻBIETY - PROWINCJA POZNAŃSKA

ELŻBIETANKI

MŁODZIEŻ ELŻBIETAŃSKA „NA SWOIM”

Nareszcie wszystko było gotowe: zaproszenia już dawno rozdane, modlitwy wydrukowane, pieśni przećwiczone, pokoje gotowe, tabliczki z imionami świętych na drzwiach przyklejone, sałatki przygotowane, ciasta upieczone. I tak mogło się rozpocząć Poświęcenia pomieszczeń dla Młodzieży Elżbietańskiej. Znajdują się one na IV piętrze naszego Domu Formacyjnego przy ul. Łąkowej 4.

Na uroczystość młodzież zaprosiła Siostry i swoich Rodziców. Wspólny wieczór rozpoczął się adoracją w kaplicy. Modlitwa młodych, do św. Elżbiety oraz rodziców za dzieci, przeplatane były pieśniami, w wykonaniu młodzieży. W konferencji ks. Andrzej zwracał uwagę, jak ważny jest charyzmat Młodzieży Elżbietańskiej – modlitwa i uczynki miłosierdzia, gdyż „wiara bez uczynków jest martwa”. Odniósł się także do patronów, których młodzi sobie wybrali, a są nimi św. Elżbieta, św. Matka Teresa i bł. Carlo Acutis. Zachęcał Młodzież Elżbietańską do wpatrywania się w te postacie i czerpania z ich przykładu.

Następnie wszyscy goście udali się na IV piętro, gdzie nastąpiło uroczyste poświęcenie. Pokoje, które młodzi sami malowali i urządzali, otrzymały imiona poszczególnych patronów. Goście mieli okazję pospacerować i pooglądać dokładnie „młodzieżowe piętro”.

Ostatnią, i to najdłuższą częścią wieczoru, było spotkanie, rozmowy, poznawanie się nawzajem przy smacznych potrawach, przygotowanych przez młodych. Był to niezwykły czas, w ciepłej, domowej atmosferze, pełen życzliwości i uśmiechu. Widać było, że goście czują się dobrze i wcale nie mają zamiaru szybko wychodzić.

Poświęcenie Piętra Młodych to dla nas wieka radość. Niech będzie ono dla Młodzież Elżbietańskiej DOMEM, w którym mogą się spotykać, wzrastać, rozwijać i pogłębiać swoją relację z Bogiem.

udostępnij wpis:

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

NOWE WPISY: