ZGROMADZENIE SIÓSTR ŚW. ELŻBIETY - PROWINCJA POZNAŃSKA

ELŻBIETANKI

BOHATEROWIE CODZIENNOŚCI

„Prawdziwe dobro czyni się niepostrzeżenie, powoli, codziennie, w zwykłych warunkach”  te słowa bł. Piotra Jerzego Frassatiego zacytował ks. Kapelan Wojciech podczas Spotkania dla Wolontariuszy, posługujących w naszej Jadłodajni.

Jest ich łącznie kilkaset. Przychodzą każdego jednego dnia lub wpadają w przerwie pomiędzy wykładami. Mają po kilkanaście lat lub są już w wieku emerytalnym. Nalewają zupę i podają Ubogim lub obierają warzywa na zapleczu. Sami mają niewiele lub powodzi im się bardzo dobrze. Są zdrowi i w pełni sił lub słabi i schorowani.

Ale łączy ich jedno – wszyscy mają otwarte serca, są wrażliwi na cierpienie drugiego człowieka, gotowi poświęcić czas i siły, by czynić dobro. Każdy z nich jest ważny i potrzebny!!! Każdy z nich czyni życie jakiejś osoby lepszym i piękniejszym. Każdy jest promieniem Bożej miłości, podarowanej światu.

Bez nich funkcjonowanie Jadłodajni nie byłoby możliwe. Bez nich nie byłybyśmy w stanie zapewnić pomocy tak wielu Osobom Potrzebującym. Bez nich tak wiele inicjatyw nigdy nie zostałoby zrealizowanych.

Na Spotkanie przyszli tylko niektórzy, ale WSZYSTKIM pragniemy podziękować za to, co robią, za miłość i dobroć, które pielęgnują w swoich sercach i którymi tak hojnie dzielą się z innymi.

Wasza bezinteresowna posługa jest jak płomień, który wnosi światło tam, gdzie panuje ciemności i swoim ciepłem ogrzewa zziębnięte ludzkie serca.

DZIĘKUJEMY !!! Niech Pan, któremu pomagacie w każdym potrzebującym człowieku, hojnie Wam błogosławi i każdy czyn miłości zapisuje na wieczność złotymi literami.

udostępnij wpis:

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

NOWE WPISY: