ZGROMADZENIE SIÓSTR ŚW. ELŻBIETY - PROWINCJA POZNAŃSKA

ELŻBIETANKI

TAK NA ZAWSZE

„Jak Mnie umiłował Ojciec, tak i Ja was umiłowałem. Wytrwajcie w miłości mojej.” J 15,9

Wielka radość w naszej wspólnocie. S. M. Łucja Karkusz złożyła Śluby Wieczyste. Tak nasza Profeska Wieczysta opisuje to wydarzenie: 

26 sierpnia był dla mnie dniem radosnym i długo wyczekiwanym. Był to moment oddania się Bogu na zawsze, poprzez śluby czystości, ubóstwa i posłuszeństwa w Zgromadzeniu Sióstr św. Elżbiety.

W Uroczystość NMP Częstochowskiej spotkaliśmy się najpierw w kaplicy Domu Formacyjnego, gdzie nastąpiło Błogosławieństwo, udzielone mi przez Tatę. Po wspólnej modlitwie udałyśmy się w procesji do Domu Prowincjalnego.  Tutaj otrzymałam wianek i świecę oraz przyjęłam Błogosławieństwie Siostry Prowincjalnej oraz Zarządu Prowincji.

O godz. 11.00 rozpoczęła się Uroczysta Eucharystia, której przewodniczył ks. Dawid Bendowski. Homilię wygłosił Proboszcz mojej rodzinnej parafii, ks. Ryszard Nowak. Obecni byli również ks. Proboszcz Henryk Nowak oraz ks. Kapelan Wojciech Maćkowiak. W tym ważnym dniu towarzyszyli mi również najbliżsi, moja rodzina i przyjaciele oraz licznie zgromadzone Siostry.

Cała uroczystość była dla mnie bardzo pięknym wydarzeniem. Ważnych momentów było wiele, a pośród nich na pewno bardzo szczególnym było leżenia krzyżem, podczas gdy wszyscy zgromadzeni modlili się za mnie Litanią do Wszystkich Świętych. Modlitwa konsekracyjna uświadomiła mi bardzo mocno,  że moje Tak zostało przypieczętowane na zawsze. Wyrazem tego jest obrączka, która już zawsze będzie mi przypominać o moim Oblubieńcu.

Po uroczystej Mszy świętej udaliśmy się na salę, gdzie przy stole mogliśmy dalej wspólnie radować się ze złożonej Profesji Wieczystej. W części artystycznej, Siostry Juniorystki przygotowały przepiękne przedstawienie, mówiące o relacji miłości z Bogiem.

Wdzięczność Bogu za dar swojego życia i powołania, wyraziłam w słowach piosenki:

„Dziękuję Ci za to życie które dałeś mi. Dziękuję Ci za te wszystkie noce i dni.

Hojny jesteś tak, stworzyłeś dla nas ten piękny świat. I wszystko oddałeś nam.

Podziękować Tobie Boże chcę za to wszystko co mam.”

Z serca dziękuję Wszystkim za towarzyszenie mi w tym ważnym dla mnie dniu oraz modlitwę w mojej intencji. Zapewniam także o swojej modlitwie.

udostępnij wpis:

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

NOWE WPISY: