ZGROMADZENIE SIÓSTR ŚW. ELŻBIETY - PROWINCJA POZNAŃSKA

ELŻBIETANKI

V TVOJI LUČI VIDIMO LUČ

Europejskie Spotkanie Młodych to zawsze niezwykłe doświadczenie, jednak to w Lublanie było naprawdę wyjątkowe. Gościnność, perfekcyjna organizacja, a przede wszystkim otwarte serca i życzliwość, z jakimi ugościli na Słoweńcy, są nie do opisania.

V tvoji luči vidimo luč (W Twojej światłości widzimy światło) to hasło spotkania Taizé. Program taki jak zawsze. Rejestracja uczestników, podział na parafie, tym razem duże grupy (w naszej parafii 200 osób, 12 narodowości), zakwaterowanie u gospodarzy. Od rana modlitwa poranna w parafii, spotkania w grupach lub inne aktywności (u nas prezentacja o Słowenii w Domu Kultury, a następnego dnia zwiedzanie jaskini), Eucharystia (po polsku lub słoweńsku), modlitwa południowa w kościołach Lublany, warsztaty w różnych częściach miasta i punkt kulminacyjny – wieczorna wspólna modlitwa wszystkich uczestników na arenie Stožice. W sylwestra dodatkowo modlitwa o pokój o 23.00, powitanie Nowego Roku i Festiwal Narodów. 1 stycznia, na zakończenie, poranna Eucharystia, a potem uroczysty obiad u goszczących nas rodzin. I oczywiście pożegnania, podziękowania, smutek z powodu wyjazdu, ale i wdzięczność za ten niezwykły czas.

Chyba wszystkim uczestnikom Spotkania od tej pory nazwa sLOVEnia (love = miłość) naprawdę będzie się kojarzyć z niezapomnianym doświadczeniem miłości Boga i drugiego człowieka.

udostępnij wpis:

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

NOWE WPISY: