ZGROMADZENIE SIÓSTR ŚW. ELŻBIETY - PROWINCJA POZNAŃSKA

ELŻBIETANKI

„PÓJDŹCIE ZA MNĄ , A UCZYNIĘ WAS RYBAKAMI LUDZI…” MT 4,19

Powołanie to szczególny dar i zadanie. To zaproszenie Chrystusa do życia głębszego,
zanurzonego w miłości, oddanego na zawsze…aby innych przyprowadzać do Chrystusa przez świadectwo własnego życia. W dniu dzisiejszym 11 lutego 2024 r. w niedzielę, która jest jednocześnie wspomnieniem liturgicznym Matki Bożej z Lourdes w naszej kaplicy w Puszczykowie podczas porannej Mszy Świętej ks. Kapelan Jan Małeta poświęcił pelerynkę dla naszej postulantki Emilii.

Pelerynka to ważny element stroju postulantki w naszym Zgromadzeniu, jest ona znakiem potwierdzającym chęć i wolę kontynuowania dalszej drogi formacji w postulacie. Jest zewnętrznym znakiem przynależności do Tego, Którem oddałyśmy nasze serce wstępując w progi elżbietańskiej wspólnoty zakonnej. Przez swój strój, nałożoną pelerynkę postulantka wyraża jeszcze większą gotowość do dalszego pogłębiania życia duchowego, dalszej formacji i zakorzeniania się w Zgromadzeniu, do którego powołał Ją Bóg.

Pelerynka została nałożona postulantce Emilii w obecności wspólnoty zakonnej przez S. Prowincjalną Kamilę. Postulantka otrzymała błogosławieństwo i poprosiła Siostry o modlitwę, aby umocniona modlitwą Wspólnoty mogła dalej rozwijać swoje powołanie. Cieszymy się razem z naszą postulantką z kolejnego kroku na drodze formacji i życzymy wytrwania w powołaniu do końca oraz zapewniamy o modlitwie.

udostępnij wpis:

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

NOWE WPISY: