ZGROMADZENIE SIÓSTR ŚW. ELŻBIETY - PROWINCJA POZNAŃSKA

ELŻBIETANKI

SPOTKANIE POSTULANTEK W NYSIE

U Źródeł

„Zakorzeniając się w historii,
odnajdujemy to co odzwierciedla naszą tożsamość”
autor nieznany

Dom Macierzysty w Nysie to miejsce szczególne dla każdej Siostry Elżbietanki, tu tak naprawdę wszystko się zaczęło…tu Bł. Maria Luiza Merkert odnalazła Chrystusa w ubogim człowieku. My także jako Jej duchowe córki wracamy do tego miejsca jak do domu, by na nowo zaczerpnąć ze Źródła. W dniach od 3-7 czerwca br. w Nysie odbyło się spotkanie postulantek naszych Prowincji. Obecne były postulantki: z Prowincji Warszawskiej, Poznańskiej, Katowickiej i Nyskiej. Dar spotkania u Matek Założycielek to szczególny czas u progu rozpoczynającego się życia zakonnego. Tu postulantki mogły zaczerpnąć u Źródła, napełnić się duchowym bogactwem pozostawionym przez Nasze Założycielki, tu mogły pogłębiać naszą elżbietańską
tożsamość i poznawać historię Zgromadzenia.

Wykłady z S. Margaritą Cebula, wędrowanie szlakiem Bł. Marii Luizy i Bł. Męczenniczek na długo pozostaną w sercach naszej młodzieży zakonnej. Czas poświęcony na wspólną modlitwę, której Sercem każdego dnia była Eucharystia umacniały na drodze powołania. Czas integracji, rekreacji i dobra atmosfera tego spotkania towarzyszyły nam wszystkim.

Siostry przyjęły nas bardzo gościnnie, wszystkie czułyśmy się rzeczywiście jak u Matki. Bardzo bogaty i ciekawy program spotkania przyniósł nam wiele bogactwa duchowego i rzeczywiście był ponownym zakorzenieniem się w Historię Naszego Zgromadzenia.

Jesteśmy bardzo wdzięczne za dar tego spotkania, Dobremu Bogu powierzamy wszystkich zaangażowanych w przygotowanie tego wydarzenia i będziemy odwdzięczać się naszą modlitwą. Jednocześnie nie przestajemy prosić Pana żniwa, aby wyprawił kolejnych robotników na swoje żniwa i aby nigdy nie zabrakło dziewcząt, które zapragną oddać Serce Chrystusowi i służyć Mu w najbardziej potrzebujących.

udostępnij wpis:

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

NOWE WPISY: