ZGROMADZENIE SIÓSTR ŚW. ELŻBIETY - PROWINCJA POZNAŃSKA

ELŻBIETANKI

WARSZTATY – BIEDA LUDZKA MA RÓŻNE IMIONA

„Odrobina dobra, okazana drugiemu człowiekowi,
lepsza jest niż cała miłość do ludzkości”
Richard Demel

Troska o drugiego człowieka, często znajdującego się w trudnej życiowej sytuacji dotyka każdą i każdego, kto angażuje się na co dzień w pomoc drugiemu człowiekowi. Bieda ludzka ma różne imiona, a za nią stoją historie konkretnych ludzi, którzy na co dzień szukają u nas wsparcia i pomocy. Przede wszystkim szukamy siły i nadziei w Bogu, na modlitwie, bo wierzymy, że Bóg nie zostawia nigdy człowieka bez pomocy, jeżeli o nią prosi. Szukamy rozwiązań, aby jak najskuteczniej nieść pomoc, docierać prostymi środkami do serca ludzkiego…bo gdy człowiek odkrywa swoją godność i wartość jest w stanie uwierzyć również we własne możliwości i mieć nadzieję na zmianę w swoim życiu.

W dniach od 1-2 lipca 2024 r. w Domu Prowincjalnym w Poznaniu odbyły się warsztaty prowadzone przez pana mgr Mariusza Wilk pt: „ Jeżeli coś działa rób tego więcej- czyli warsztat pracy w podejściu skoncentrowanym na rozwiązaniu”. Udział w warsztatach wzięły zarówno Siostry Elżbietanki jak i osoby świeckie na co dzień zaangażowane w pomoc ubogim. Spotkanie odbywało się w bardzo miłej atmosferze, dzielenie się wzajemnym doświadczeniem, umocniło każdą z nas. Celem szkolenia było przybliżenie jednego ze sposobu pomocy drugiemu człowiekowi, które koncentruje się na szukaniu rozwiązań po za zaistniałym problemem czy trudną sytuacją życiową. Prowadzący dzielił się z nami umiejętnościami prowadzenia dobrej i owocnej rozmowy z drugim człowiekiem, aby wydobyć całe ukryte w nim piękno i bogactwo, które umożliwi mu uwierzenie, że ma zawsze możliwość zmiany we własnym życiu na lepsze.

Warsztaty angażowały w pracę dwuosobową, odgrywanie scenek, dzielenie się spostrzeżeniami. Dostępne materiały z pewnością wzbogacą warsztat pracy każdej z nas i pomogą użyć dobrych narzędzi do tego by pomóc człowiekowi potrzebującemu. Małymi krokami możemy osiągnąć wielkie rzeczy, a to co dotąd wydawało się niemożliwe i nierealne do osiągnięcia staje się rzeczywistością, staje się po prostu cudem, w który uwierzyliśmy.

Dziękujemy za zorganizowanie tak owocnego i dobrego spotkania. Jesteśmy otwarte
na kolejne spotkania i szkolenia, które jeszcze bardziej uwrażliwią nasze serca na pomaganie innym, jak mówiła nasza Patronka św. Elżbieta: „Musimy innych uszczęśliwiać”

udostępnij wpis:

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

NOWE WPISY: