ZGROMADZENIE SIÓSTR ŚW. ELŻBIETY - PROWINCJA POZNAŃSKA

ELŻBIETANKI

POŚWIĘCENIE DOMU NADZIEI

Wszystkim nam potrzeba nadziei, na każdy dzień naszej ziemskiej drogi. Ale tej nadziei potrzeba nam szczególnie teraz, w tym trudnym momencie historii świata, w tym trudnym momencie naszego życia. Tej nadziei potrzeba szczególnie mieszkańcom tego domu – Domu Nadziei. Tym, którzy mieszkają tutaj teraz i tym, którzy mieszkać będą w przyszłości. Kimkolwiek będą – zawsze będą to ludzie, którzy znajdują się w trudnym momencie swojego życia, zawsze będą to ludzie, którzy potrzebują nadziei. Oby tutaj zawsze ją znajdowali” – tymi słowami s. Prowincjalna Kamila powitała wszystkich zgromadzonych.

Poświęcenie Domu Nadziei planowane było od dawna. Trwały już ostatnie przygotowania, łóżka były przygotowane, pościel ubrana, kolorowe kocyki nakryte. Wszystko gotowe na przyjęcie Osób Bezdomnych, które tutaj miały znaleźć schronienie. I wtedy nadszedł dzień 24 lutego. I zmieniło się wszystko. W tej chwili, to ludzie uciekający z ogarniętego wojną kraju, najbardziej potrzebują pomocy….

Uroczystego poświęcenia i „wmurowania” kamienia węgielnego dokonała Arcybiskup Stanisław Gądecki. Uczestniczyli, mieszkający w Domu Nadziei, uchodźcy z Ukrainy oraz siostry, na czele z naszą Matką Generalną Samuelą oraz Siostrami Radnymi z Rzymu. Po liturgii wszyscy spotkaliśmy się na skromnym poczęstunki przy stole. Była to znakomita okazja, aby porozmawiać i lepiej się poznać. Nasi Goście wyrazili swoją ogromną wdzięczność, jaką mają wobec Polski i tych wszystkich, którzy teraz im pomagają. Z wielu oczy popłynęły łzy….

„Papież Benedykt XVI powiedział: „ Kto ma nadzieję, żyje inaczej; zostało mu dane nowe życie”. Niech tak się stanie. Niech każdemu, kto znajdzie schronienie w ścianach Domu Nadziei zostanie dane nowe życie. Niech jego serce napełni się nową nadzieją.

Więcej na temat pobytu Uchodźców w Domu Nadziei można przeczytać:
https://www.elzbietankipoznan.pl/uchod%C5%BAcy

udostępnij wpis:

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

NOWE WPISY: