ZGROMADZENIE SIÓSTR ŚW. ELŻBIETY - PROWINCJA POZNAŃSKA

ELŻBIETANKI

S. M. WŁODZIMIRA W KOŚCIELE BOŻEGO CIAŁA

W procesie beatyfikacyjnym trzeba nie tylko udowodnić heroiczne cnoty kandydata na ołtarze, nie tylko wyprosić cud za jego przyczyną, ale także zadbać o jego doczesne szczątki, aby od dnia beatyfikacji mogły być nazywane relikwiami i by mogły odbierać cześć ze strony wiernych. o. Szczepan Praśkiewicz OCD.

18 marca 2022 r. odbyło się przeniesienie doczesnych szczątków Służebnicy Bożej Siostry M. Włodzimiry Wojtczak do kościoła pw. Bożego Ciała w Poznaniu.

O godzinie 17:15 w kaplicy Domu Prowincjalnego siostry wraz z ks. Arcybiskupem Stanisławem Gądeckim oraz zaproszonymi kapłanami odmówili Nieszpory, następnie trumienkę z doczesnymi szczątkami przeniesiono do kościoła, gdzie odbyła się Msza święta w intencji beatyfikacji Służebnicy Bożej. Po Mszy św. w procesji przeniesiono trumienkę do nawy bocznej i umieszczono ją w specjalnym sarkofagu. Od tego dnia miejsce to stało się szczególnym znakiem obecności Służebnicy Bożej i kultu prywatnego.

Obok sarkofagu znajduje się księga do której można wpisać swoje prośby i podziękowania, a także zabrać obrazek z modlitwą.

Podane intencje omadlane są w każdy poniedziałek po Mszy św.

Prośby o modlitwę można także kierować na adres: postulator@wp.pl

udostępnij wpis:

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

NOWE WPISY: