ZGROMADZENIE SIÓSTR ŚW. ELŻBIETY - PROWINCJA POZNAŃSKA

ELŻBIETANKI

ŚNIADANIE WIELKANOCNE

Niedziela Wielkanocna. Serce tego dnia to Msza Święta Zmartwychwstania Pańskiego. Osoby Bezdomne i Ubogie, korzystające z naszej poznańskiej Jadłodajni, zgromadziły się w ogrodzie, by wspólnie przeżyć tę liturgię. Poranek, śpiewające ptaki i zieleń dookoła. Eucharystii przewodniczył i słowo do uczestników wygłosił ks. bp. Szymon Stułkowski. Druga część naszego spotkania to Wielkanocne śniadanie. Rozpoczęliśmy od modlitwy i czytania Pisma Świętego. Swoje słowo do zebranych skierował także Prezydent Miasta Poznania Jacek Jaśkowiak. Następnie przystąpiliśmy do wydawania śniadania. Ks. Arkadiusz Szady, wraz z ekipą organizacyjną, dbał o porządek i miłą atmosferę na ulicy, gdzie na wejście oczekiwała długa kolejka chętnych. Pakiety śniadaniowe, przy wsparciu sióstr, wydawał ks. bp. Szymon i ks. Marcin Janecki, dyrektor Caritas Poznańskiej. Na zapleczu, w kuchni już na długo przed rozpoczęciem wydawania, trwała gorliwa, świetnie zorganizowana praca. Siostry i wolontariusze szykowali, nakładali, pakowali i donosili coraz to nowe pakiety, które błyskawicznie znikały.

Co w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego otrzymali Potrzebujący? Żurek, pakiet z sałatką, jajkiem i biała kiełbasą, paczkę na wynos. Tak. Ale to, co przede wszystkim otrzymali to ludzka życzliwość, dobroć i serdeczność, to dzielenie się radością tego dnia i wspólne świętowanie najważniejszego wydarzenia naszej wiary.

To wszystko nie byłoby możliwe, gdyby nie ogromna pomoc dobrodziejów i wolontariuszy. Nasi wspaniali pomocnicy pracowali już od kilku dnia, starając się, aby na niedzielny poranek wszystko było przygotowane. Od wczesnych godzin rannych aż do wydania ostatniego pakietu troszczyli się, aby wszystko przebiegało sprawnie.

Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w to przedsięwzięcie. Dziękujemy tym, którzy wspierali nas swoją modlitwą i życzliwością. Wdzięczne jesteśmy za każdą pomoc.

Wielkie podziękowania dla wszystkich rodzin i osób, które odpowiedziały na nasz apel, i przyniosły babki, mazurki i wszelkiego rodzaju ciasta. Były one wspaniałą niespodzianką dla Osób Bezdomnych i Ubogich, i nadały świętowaniu wyjątkowy charakter.

Dziękujemy parafianom św. Karola Boromeusza za przygotowanie ślicznych, kolorowych pisanek, uczniom ze SP nr 68 oraz Szkoły im. W. Błeńskiej Poznaniu za piękne kartki wielkanocne. Taki radosny, świąteczny drobiazg sprawił naszym Gościom wiele radości.

udostępnij wpis:

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

NOWE WPISY: