ZGROMADZENIE SIÓSTR ŚW. ELŻBIETY - PROWINCJA POZNAŃSKA

ELŻBIETANKI

KOLEJNY ROK FORMCYJNY

W dniu 11 sierpnia 2022 r. rozpoczęliśmy kolejny rok formacyjny. Nowa grupa Sióstr Nowicjuszek będzie formować się przez cały rok w Puszczykowie. Nowicjat to drugi etap formacji w Zgromadzeniu Sióstr Św. Elżbiety, przygotowujący do złożenia pierwszej profesji zakonnej, podczas której Siostry składają trzy śluby: czystości, ubóstwa i posłuszeństwa.
Eucharystia o godz. 11.00, w kaplicy w domu w Puszczykowie, pod przewodnictwem O. Jacka Niesyto, rozpoczęła nowy rok nowicjatu. Na ołtarzu w czasie Mszy Świętej stał kielich – relikwiarz Bł. Sióstr Męczenniczek, niemy świadek męczeństwa Sióstr, które zginęły w obronie czystości. Oprawę liturgiczną wraz z S.M. Renatą, nowicjuszką kończącą swój nowicjat, przygotowały Siostry juniorystki przygotowujące się do złożenia ślubów wieczystych właśnie w Poznańskiej Prowincji.
Tegoroczne Siostry Nowicjuszki: S.M. Franciszka i SM. Fides przyjechały do nas z Prowincji Nyskiej, a S.M. Magdalena z Prowincji Wrocławskiej, w tym dniu miała również swoje obłóczyny S.M. Michaela w Nowosybirsku. Po wspólnej modlitwie, był obiad i kawa, a następnie część artystyczna przygotowana przez S.M. Renatę, która została uwieńczona tańcem z flagami. Nowe Siostry Nowicjuszki zostały obdarowane upominkami i został przekazany tradycyjny „Klucz” symbol przekazywany kolejnym kursom formacyjnym, aby tym, kluczem „otwierały” swoje serca w czasie formacji nowicjackiej i coraz bardziej przybliżały się do Jezusa. Życzymy wszystkim Siostrom owocnej, pełnej światła Ducha Świętego formacji.

udostępnij wpis:

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

NOWE WPISY: