ZGROMADZENIE SIÓSTR ŚW. ELŻBIETY - PROWINCJA POZNAŃSKA

ELŻBIETANKI

ZBIÓRKA NA CENTRUM POMOCY

Ośmielamy się zwrócić z prośbą o wsparcie na rzecz Osób Ubogich, których coraz więcej przychodzi do naszej Jadłodajni przy ul. Łąkowej 4. Obecnie każdego dnia przygotowujemy 760 porcji żywnościowych. Z powodu bardzo dużej liczby przybywających, ludzie stoją w kolejce, w deszczu i mrozie, czasami po dwie, trzy godziny. Cały czas bolejemy nad faktem, iż nie posiadamy miejsca, gdzie Ubodzy mogliby wejść do pomieszczenia i zasiąść do stołu. W związku z tym, podjęłyśmy decyzję, aby nasz poszpitalny budynek, znajdujący się przy Jadłodajni, przeznaczyć na Elżbietańskie Centrum Pomocy Ubogim. Budynek sam w sobie jest duży (ok. 5000 m2), jednak najpierw pragniemy zaadaptować jedynie dwie kondygnacje, aby jak najszybciej mogły służyć zaradzaniu najbardziej podstawowych potrzeb Osób Ubogich. Z biegiem czasu mamy nadzieję wyremontować kolejne piętra, przeznaczając je na pokoje dla Osób Bezdomnych oraz znajdujących się w sytuacji kryzysowej.

W dolnej części budynku znajdować się będzie kuchnia, magazyny, jadalnia, sanitaria, łaźnia dla kobiet i mężczyzn, pralnia, punkt wydawania odzieży, fryzjer oraz okno życia. W górnej części planujemy umieścić gabinet lekarski i pielęgniarski, gabinet porad prawnych, gabinet pomocy psychologicznej i terapeutycznej, dużą salę, przeznaczoną na warsztaty dla osób starszych oraz uzależnionych, a także kaplicę pw. Matki Bożej Ubogich.

Elżbietańskie Centrum Pomocy Ubogim przy ul. Łąkowej to wielkie, a zarazem bardzo potrzebne, przedsięwzięcie, z którym nie poradzimy sobie same. Zwracam się, więc z pokorną prośbą, jeśli jest to możliwe, o pomoc finansową.

Naszych Drogich Ofiarodawców każdego dnia od rana polecamy w modlitwie Bogu, a raz w miesiącu odprawiana jest w Ich intencji Msza Święta w naszej zakonnej kaplicy.

 

Cegiełka na remont budynku
„ELŻBIETAŃSKIE CENTRUM POMOCY UBOGIM”
przy ul. Łąkowej w Poznaniu.

Prosimy o wsparcie tak potrzebnego dzieła poprzez wpłaty
z dopiskiem: „ELŻBIETAŃSKIE CENTRUM POMOCY UBOGIM”.

Zgromadzenie Sióstr Świętej Elżbiety
ul. Łąkowa 4, 61-878 Poznań

KONTO BANKOWE
PKO BP
08 1020 4027 0000 1402 0032 0093

Przelewy walutowe:

$$$ DOLARY $$$
58 1240 6524 1787 0010 8702 9498
SWIFT: PKOPPLPW

€€€ EURO €€€
15 1090 1362 0000 0001 4138 2553
SWIFT: WBKPPLPP

udostępnij wpis:

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

NOWE WPISY: